قرص نورودینون

نورودینون

ترکیبی از ویتامین‌های گروه B است. این ویتامین‌ها نقش مهمی در حمایت، ترمیم و بازسازی اعصاب دارند. بخاطر نقش مهم این ویتامین‌ها در بدن این قرص در تسکین درد‌ها مخصوصا درد‌های ناحیه کمر، افزایش سرعت انتقال عصبی و بازسازی اعصاب آسیب دیده تاثیر قابل توجهی دارد. همچنین بیماران دیابتی و افراد الکلی از این قرص برای درمان و کنترل بیماری‌های خود استفاده می‌کنند.

از آنجا که قرص نورودینون دارای ویتامین‌های گروه B است بهتر است تحت نظر پزشک مورد استفاده قرار بگیرند.
ترکیبات تشکیل دهنده قرص نورودینون

موارد ذکر شده در زیر به عنوان مواد فعال در ساختار نورودینون شرکت دارند:

ویتامین B۱۲
ویتامین B۶
ویتامین B۱

نحوه عملکرد قرص نورودینون

قرص نورودینون با تاثیر بر موارد زیر سبب بهبود بیماری میشود:

متابولیسم کربوهیدرات‌ها و به این ترتیب حفظ رشد طبیعی
تولید آنتی بادی‌ها (پادتن ها) و هموگلوبین‌ها با نگه داشتن قند خون در سطح طبیعی
درمان کمبود ویتامین B۱۲

دوره و طریقه مصرف قرص نورودینون

در صورت کمبود ویتامین B. در بدن قرص نورودینون باید به صورت رازانه یک عدد مصرف شود

قرص نورودینون به صورت کلی به عنوان یک مکمل تغذیه‌ای مورد استفاده عموم قرار گرفته و برای هرکسی که کمبود ویتامین ب. کمپلکس یا کمبود یکی از ویتامین‌های ب. ۱ (تیامین)، ویتامین ب. ۶ (پروکسیدین) یا ویتامین ب. ۱۲ (سیانوکبالامین) را داشته باشد، مفید و مؤثر خواهد بود. قرص نورودینون کاربرد‌های دیگری هم دارد و برای پیشگیری یا درمان این بیماری‌ها نیز به کار می‌رود:

آرتروز
کلسترول بالا
بیماری آلزایمر
اختلالات ذهنی
آسیب دائمی عصب
بیماری‌های قلبی و عروقی
التهاب دیابتی‌ها (نوروپاتی)
کم خونی (به خاطر کمبود ویتامین ب۱۲)
التهاب چندین عصب (نوروپاتی) محیطی

خواص قرص نورودینون

ویتامین ب. ۱ که با نام تیامین نیز شناخته می‌شود، برای فعال شدنِ غده آدرنال و سیستم عصبی مرکزی، مواد غذاییِ مورد نیاز است. این ویتامین به عنوان کوآنزیم به کنترل اشتها و هضم و همچنین جذب مواد غذایی کمک می‌کند و در تبدیل قند به انرژی، به عنوان سوخت نقش مهمی دارد که برای فعالیت‌های سلول‌های بدن واجب و ضروری است.

ویتامین ب. ۱ برای افراد بزرگسال نیز به صورت روزانه، مورد نیاز است.

تداخلات دارویی قرص نورودینون

اگر همزمان با قرص نورودینون از دارو‌های دیگری استفاده میکنید ممکن است اثربخشی قرص نورودینون تحت تاثیر قرار گیرد. این وضعیت ممکن است باعث تشدید اثرات جانبی شود و یا حتی تاثیر قرص نورودینون بر بدن را از بین ببرد. اگر از دارو‌های دیگری استفاده میکنید اعم از ویتامین‌ها و دارو‌های گیاهی؛ پزشک را در جریان بگذارید تا در پیشگیری و مدیریت تداخلات دارویی شما را راهنمایی کند. از جمله:

آمیودارون
آرسنیک تری اکسید
کلرامفنیکل
فولیک اسید
گاباپنتین
فروزوماید

مصرف داروی قرص نورودینون در دوران بارداری و شیردهی

در مورد مزایا و معایب مصرف قرص نورودینون در دوران بارداری و شیردهی بهتر است با پزشک مشورت کنید.

در صورت فراموش کردن مصرف دارو:

اگر متوجه شدید مصرف دارو را فراموش کرده اید هرچه سریعتر آنرا مصرف کنید؛ در صورتی که به نوبت بعدی مصرف دارو زمان اندکی باقی مانده است از مصرف داروی فراموش شده صرف نظر کنید و مصرف دارو را طبق برنامه پیش ببرید.

اگر بصورت مکرر مصرف دارو را فراموش میکنید از تنظیم آلارم استفاده کنید و یا از اعضای خانواده بخواهید مصرف دارو را برایتان یادآوری کنند. در صورتی که تعداد دارو‌های مصرفی فراموش شده زیاد است جهت نحوه صحیح جبران دارو‌های فرامووش شده به پزشک مراجعه کنید.

مقایسه قرص نورودینون با مکمل‌های ب. کمپلکس

امروزه با توجه به تولید و عرضه انبوه و متنوع انواع مکمل‌های غذایی به شکل خوراکی، به ندرت نیاز به تزریق آمپول‌های ویتامین از جمله آمپول نوروبیون است؛ مگر در موارد خاص که شخص دچار اختلال در جذب ویتامین‌ها از راه دستگاه گوارش باشد.

ویتامین‌های ب، به صورت قرص‌های مجزا و یا به شکل ترکیبی که به آن ب. کمپلکس گفته می‌شود در دوز‌های مختلف توسط لابراتوار‌های گوناگون تولید می‌شوند.

آمپول‌ها حاوی مواد نگهدارنده از قبیل: فلزات سمی مانند آلومینیوم و جیوه می‌باشند که برای بدن مضر است، البته تزریق محدود
شیوه صحیح نگهداری قرص نورودینون

دارو را در دمای اتاق و به دور از گرما و نور مستقیم نگهداری کنید؛ از قرار دادن دارو در فریزر خودداری کنید؛ دارو را دور از دسترس کودکان و حیوانات خانگی نگهداری کنید.
از ریختن دارو در مسیر فاضلاب (دستشویی و یا سینک ظرف شویی) خودداری کنید، زیرا ممکن است باعث آلودگی محیط زیست شود؛ در مورد نحوه صحیح دفع دارو‌های بلا استفاده با دکتر داروساز صحبت کنید.

 

 

 

بازدید: 4635
سامانه جستجوی دارو

سایتهای دیگر

موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان

 

 

عناوین برگزیده خبرها


پنج شنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۸
افتتاح خط جدید تولید داروهای انسانی در شرکت مهبان دارو
حضور وزیر محترم بهداشت در شرکت مهبان دارو

شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۷

پوکی استخوان


آمار سایت