صفحه 1 از 6 1 2 3 4 5 6 >
پنج شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۶
مطالعات محققان مرکز تحقیقات سرطان آلمان نشان می‌دهد کمبود ویتامین A برای سلول‌های بنیادی مضر است.
بازدید: 92


پنج شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۶
مطالعات نشان می‌دهد داروی استاتین که برای کاهش کلسترول به کار می‌رود، قادر به افزایش توانایی حرکتی در بیماران مبتلا به ام اس است و نرخ کاهش حجم مغز در این بیماران را کاهش می‌دهد.
بازدید: 42


پنج شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۶
فشارخون بالا یکی از مهم ترین بیماری های غیر واگیر است وبه سن افراد مربوط نمی شود. بی علامتی، مهم ترین مانع در تشخیص این بیماری است. به طوری که از بیماری فشارخون بالا به «قاتل خاموش » نام برده می شود.
بازدید: 100


سه شنبه ۲۹ فروردين ۱۳۹۶
عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران، سرفه را به سه دسته حاد، تحت حاد و مزمن تقسیم کرد و گفت: آنتی بیوتیک ها در درمان بیشتر سرفه ها جایگاهی ندارد.
بازدید: 183


سه شنبه ۲۹ فروردين ۱۳۹۶
معاون تحقیق و تولید فراورده های بیولوژیک موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی گفت که ایران با تولید واکسن خوراکی فلج اطفال و اقدام در ریشه کنی آن در کشور، جزو 10 کشور برتر تولید کننده این واکسن در جهان است.
بازدید: 73


سه شنبه ۲۹ فروردين ۱۳۹۶
برخی افراد محصولات لبنی کم چرب را به منظور حفظ تناسب اندام انتخاب می کنند، اما نتایج یک تحقیق جدید نشان می دهد که مصرف محصولات لبنی کم چرب برای سلامت روان نیز مفید است.
بازدید: 72


پنج شنبه ۱۷ فروردين ۱۳۹۶
بسیاری از افراد خواب راحتی ندارند و از اختلال در خواب رنج می‌برند. این افراد معمولاً درچار خستگی مفرط و ترس هستند و نمی‌توانند ذهن خود را به گونه‌ای مناسب به روی موضوعی مشخص متمرکز کنند.
بازدید: 272


پنج شنبه ۱۷ فروردين ۱۳۹۶
دیابت نوع دو، یک نگرانی جدی برای سلامتی در سراسر جهان به شمار می رود اما نتایج یک تحقیق جدید نشان می دهد که مصرف زیاد حبوبات خطر ابتلا به این بیماری را به اندازه زیادی کاهش می دهد و در این میان عدس قویترین ارتباط را با کاهش خطر ابتلا به دیابت نوع دو دارد.
بازدید: 231


شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۵
محققان دریافتند، ویتامین D می‌تواند خطر سرماخوردگی، آنفلوآنزا و دیگر عفونت‌های حاد تنفسی را کاهش دهد
بازدید: 408


شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۵
مدیرکل دفترطب سنتی ایرانی-اسلامی وزارت بهداشت:
مدیرکل دفتر طب سنتی ایرانی - اسلامی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: دسترسی مطمئن و آسان مردم به داروهای گیاهی و سنتی، فرآوردهای های طبیعی و گیاهان دارویی با استانداردهای لازم باید فراهم شود.
بازدید: 173


سایتهای دیگر

موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان

 

 

آمار سایت