شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۵
انارمیوه ای مفید برای سلامت قلب وعروق وپیشگیری از سرطان
تصویر بزرگ

انارمیوه ای برای سلامت قلب وعروق، جلوگیری از تصلب شریانها و بروزسکته، پیری زودرس، آلزایمر و سرطان پروستات می تواند بسیار مفید باشد.

 به گزارش علمی ایرنا از روابط عمومی چهارمین جشنواره انارمیوه قرآنی، غلامرضا رفیعا مدیر اجرایی جشنواره گفت: انار برای بیماران مبتلا به پرفشاری خون مفید است و با داشتن حدود 260 میلی‌گرم پتاسیم در مقابل 3 میلی‌گرم سدیم در هر 100 گرم، در کاهش فشارخون مفید است.

وی با بیان اینکه انارمنبع خوبی از آنتی اکسیدان، اسیدفولیک، پتاسیم، ویتامین سی و آهن است گفت: انار ترش طبع سرد و خشک دارد و انار شیرین تا حدودی معتدل است.
وی بیان کرد: انار برای سلامت قلب وعروق، جلوگیری از تصلب شریان ها و بروزسکته، پیری زودرس، آلزایمر و سرطان پروستات به کار می‌آید پس مصرف انار برای بیماران قلبی عروقی می‌تواند بسیار مفید باشد.
وی افزود: انار به واسطه داشتن مواد آنتی‌اکسیدانی و الاژیک اسید از بروز سرطان جلوگیری کرده و رشد تومورهای سرطانی مانند سرطان پوست و پروستات را کند می‌کند.
رفیعا با بیان اینکه انار خون را تصفیه کرده و تقویت کننده قلب و کلیه است افزود: انار اشتها آور است و بهتر است قبل از غذا مصرف شود، مصرف انار برای سلامت پوست و رفع لکهای صورت بسیار مفید بوده و موجب رفع خستگی و آرامش اعصاب می شود.
وی با اشاره به اینکه اناریک میوه نیست بلکه یک پزشک و یک درمان کننده بیماری ها است افزود: این میوه بیماریهای کبد، مسومیتهای خون، خستگی جسمی و عصبی و بالاخره رفع کننده سرماخوردگی و بیماریهای عفونی وانگل های دستگاه گوارش را بهبود می بخشد.
رفیعا یادآورشد: عصاره انار آثار ضدباکتریایی داشته و به عنوان مثال با باکتری‌های ایجادکننده پلاک‌های دندانی مقابله کرده درسلامت دندان و دهان موثر است همچنین آب انار و پوست آن، خواص ضعیف استروژنی داشته و لذا می‌توانند در برطرف کردن عوارض یائسگی موثر باشد.
وی توصیه کرد: افرادی که مشکل نفخ معده دارند باید مصرف انار را محدود کنند، ضمن اینکه زیاده‌روی درمصرف انار ترش، زخم معده به دنبال دارد، همچنین افراط درخوردن انار باعث یبوست ، ناراحتی معده و زبرشدن گلو می‌شودوافرادی که مبتلا به ناراحتی ریوی هستند در مصرف انار احتیاط کنند.
منبع: ایرنا
بازدید: 1200
سامانه جستجوی دارو

سایتهای دیگر

موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان

 

 

عناوین برگزیده خبرها


پنج شنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۸
افتتاح خط جدید تولید داروهای انسانی در شرکت مهبان دارو
حضور وزیر محترم بهداشت در شرکت مهبان دارو

شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۷

پوکی استخوان


آمار سایت