يکشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۵
دیسک کمر شایع ترین آسیب ستون فقرات
تصویر بزرگ

دبیر انجمن جراحان مغز و اعصاب ایران گفت : دیسک کمر و جابه جایی آن شایع ترین آسیب ستون فقرات است که می توان با رعایت اصول علمی حرکات درست نشست و برخاست از بروز آنها جلوگیری کرد.

 به گزارش ایرنا ،مسعود شیروانی در حاشیه سومین کنگره سالانه جراحی مغز و اعصاب و نخستین کنگره ستون فقرات در جمع خبرنگاران اظهارکرد: افراد در انجام کارهای خود باید اصول درست حرکات بدن را رعایت کنند تا دچار آسیب و عوارض بعدی آن نشوند.

وی با بیان اینکه ستون فقرات بافت متحرک است و در جهات مختلف حرکت می کند افزود: مهمترین راههای پیشگیری آسیب ستون فقرات انجام ورزش های مداوم برای تقویت ستون فقرات و همچنین رعایت اصول راه رفتن ، نشستن و کار کردن است تا آسیب کمتری به این ناحیه وارد شود .
دبیر انجمن جراحان مغز و اعصاب کشور ادامه داد : تقویت عضلات ضعیف اطراف ستون فقرات نیز باید مورد توجه قرار گیرد تا بتوانند از وارد آمدن آسیب به این ناحیه جلوگیری کنند.
وی عفونت بعد از جراحی ستون فقرات را ناچیز عنوان کرد و افزود : به رغم تعداد بالای جراحی ستون فقرات تنها 2 تا 3 درصد بیماران با عفونت پس از جراحی مبتلا می شوند.
شیروانی علت بروز این عفونت ها را بافت ستون فقران ( مهره ها و دیسک ) دانست و گفت : زمانی که این بخش باز می شود و تحت جراحی قرار می گیرد ، استفاده از پیچ و مهره ها یا دیسک سبب شیوع عفونت می شود.
عضو هیات مدیره انجمن جراحان مغز و اعصاب ایران با اشاره به برگزاری سومین کنگره سالانه جراحی مغز و اعصاب و اولین کنگره ستون فقرات در کیش گفت : همه ساله کنگره جراحان مغز و اعصاب و متخصصان این حوزه با جدید ترین روش های درمان بیماری های مغز و اعصاب آشنا شده و تجربه های خود را با یکدیگر به اشتراک می گذارند.
وی بیان کرد : 100 مقاله به این همایش رسیده که به دلیل کمبود وقت تنها 40 مقاله به صورت سخنرانی در این همایش 2 روزه ارائه می شود.
منبع: ایرنا
بازدید: 488
سامانه جستجوی دارو

سایتهای دیگر

موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان

 

 

عناوین برگزیده خبرها
شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۷

پوکی استخوان


جمعه ۱۸ اسفند ۱۳۹۶
بازدید وزیر بهداشت تایلند از شرکت داروسازی رها
بازدید وزیر بهداشت تایلند از شرکت داروسازی رها

سه شنبه ۸ اسفند ۱۳۹۶
رونمايي از 2 داروي جديد در اصفهان با حضور وزير بهداشت
رونمايي از 2 داروي جديد در اصفهان با حضور وزير بهداشت


آمار سایت