سه شنبه ۸ اسفند ۱۳۹۶
رونمايي از 2 داروي جديد در اصفهان با حضور وزير بهداشت
تصویر بزرگ

سيد حسن قاضي زاده هاشمي صبح امروز در مراسم رونمايي از 2 فراورده جديدي شركت داروسازي رها اصفهان اظهار داشت: اين همان معجزه اي است كه معتقديم اگر فرصت براي بخش خصوصي فراهم شود ميتوانيم شاهد اتفاقات خوب در حوزه دارو باشيم.

 وزير بهداشت و درمان با باين اينكه تصورم اين نبود كه يك شركت داروسازي در كمتر از يك دهه بتواند 110 قلم دارو توليد كند،گفت: بخش خصوصي در زمينه توليد دارو بايد حضوري فعال داشته باشد.   

 
 
به گزارش خبرگزاري تسنيم  از اصفهان، سيد حسن قاضي زاده هاشمي صبح امروز در مراسم رونمايي از 2 فراورده جديدي شركت داروسازي رها اصفهان اظهار داشت: اين همان معجزه اي است كه معتقديم اگر فرصت براي بخش خصوصي فراهم شود  ميتوانيم شاهد اتفاقات خوب در حوزه دارو باشيم.  
وي با بيان اينكه بايد از دخالت در حوزه توليد و توزيع داور دست بكشيم، افزود: به هر صورت از اشكال دولتي در اين راستا بايد جلوگيري كرد و بخش خصوصي بايد حضور فعال داشته باشد.  
وزير بهداشت و درمان بيان كرد: اين روزها هر چقدر آسيب ميبينيم به همين دليل است و ما شاهد مسئوليت پذيري كمتري از سوي دستگاهها هستيم.  
وي با اشاره به اينكه اين دو محصول بسيار مورد نياز كشور است، تصريح كرد:  اين دارو فقط از خارج وارد مي شد و اميدوار هستيم كه سازمان غذا و دارو و بيمه به وظيفه خود به خوبي عمل كنند.  
قاضي زاده هاشمي با بيان اينكه ما نبايد به اسم حمايت از توليد داخلي و اقتصادي مقاومتي به سلامت مردم آسيب برسانيم و به هيچ وجه اين اجازه را  نميدهيم، ادامه داد: دارو و تجهيزات دارويي موقعي مردم به آن نياز پيدا مي كنند كه بيمار هستند بنابراين سازمان غذا و دارو در اين راستا سخت گيري هاي بايد انجام دهد.  
وي اظهار داشت: هر كجا كه اثر بخشي بيشتر بود از داروي خارجي استفاده مي كنيم اما اگر مساوي و كمتر بود از داروهاي داخلي استفاده خواهيم كرد.  
وزير بهداشت و درمان گفت: مشكلات داروسازي كشور در حال حاضر مطالبات مزمن بوده كه  بيمهها نتوانستند به وظايقشان عمل كنند و وزارت بهداشت به آنها بدهكار است و اميدوارم تا پايان سال به وعهده ها عمل شود.  
وي افزود: يكي ديگر از مشكلات داروسازي تبديل نرخ ارز است كه بايد منطقي عمل كرده و از مردم حمايت كنيم. در اين رستا بايد واقع بين باشيم و هم مشكلات مردم و هم مشكلات توليد كننده و وارد كننده را ببينيم.  
قاضيس زاده هاشمي خاطرنشان كرد: تصورم اين نبود كه يك شركت داروسازي در كمتر از يك دهه بتواند 110 قلم دارويي توليد كند.  
به گزارش تسنيم،  در اين مراسم از دو قلم داروي جديد با حضور وزير بهداشت و درمان رونمايي شد. 
اين داروها شامل  قطره چشمي اوتيردول (با نام تجاري لوترا) با كاربرد رفع حساسيت هاي چشمي  و التهابات پس از اعمال جراحي چشمي و همچنين پتاسيم سيترات (با نام تجاري آلكانف) با كاربرد هيپوكالمي و درمان سنگ هاي كليه ومجاري اداري و اسيدوز توبولار كليوي بودند.  
 
 
غلامرضا اخوان فريد صبح امروز در مراسم رونمايي از دو فراورده جديد شركت داروسازي رها اصفهان كه با حضور وزير بهداشت برگزار شد، اظهار كرد: در 8 سالي كه شركت  راهاندازي شده 110 محصول به بازار ارائه شده كه 20 محصول آن براي اولين بار توليد شده است و در صورتي كه مشابهي در بازار نداشته باشد بيش از 30 ميليون دلار براي كشور  صرفهجويي مي كند.  
وي افزود: يكي از محصولاتي كه امروز از آن رونمايي مي شود قطره چشمي با نام اوتيردول است كه با نام تجاري »لوترا« به بازار عرضه  ميشود و كاربرد آن در رفع  حساسيتهاي چشمي و التهابات پس از  عملهاي جراحي چشم است.  
مديرعامل شركت داروسازي رها گفت: قيمت اين دارو در ابتدا حدود 38 هزار تومان بوده كه به 16 هزار تومان كاهش پيدا كرده است و پيشنهاد ما به وزارت بهداشت مبلغ 8 هزار تومان است.  
وي ابراز داشت: داروي دوم پتاسيم سيترات پيوسته رهش با نام تجاري »آلكانف« است كه كاربرد آن هيپوكالمي و براي پيشگيري از سنگ هاي كليه و مجاري ادراري است، اين دو دارو 5 ميليون دلار صرفه جويي ارزي براي كشور خواهد داشت.  
اخوان فريد بيان داشت: اين فراورده به صورت نامنظم در بازار وجود داشته و بيشتر به صورت پودر بوده است و نوع پيوسته رهش آن با دوز 1080 ميلي گيرم توليد كرديم كه نوع ساده آن با دوز 540 ميلي گرم بوده است.  
مي شود و كاربرد آن در رفع حساسيت هاي چشمي و التهابات پس از عملهاي جراحي چشم است.  
مديرعامل شركت داروسازي رها گفت: قيمت اين دارو در ابتدا حدود 38 هزار تومان بوده كه به 16 هزار تومان كاهش پيدا كرده است و پيشنهاد ما به وزارت بهداشت مبلغ 8 هزار تومان است.  
وي ابراز داشت: داروي دوم پتاسيم سيترات پيوسته رهش با نام تجاري »آلكانف« است كه كاربرد آن هيپوكالمي و براي پيشگيري از سنگ هاي كليه و مجاري ادراري است، اين دو دارو 5 ميليون دلار صرفه جويي ارزي براي كشور خواهد داشت.  
اخوان فريد بيان داشت: اين فراورده به صورت نامنظم در بازار وجود داشته و بيشتر به صورت پودر بوده است و نوع پيوسته رهش آن با دوز 1080 ميلي گيرم توليد كرديم كه نوع ساده آن با دوز 540  ميليگرم بوده است. 
 
 
 
 
منبع: خبرگزاری تسنیم
بازدید: 3586
سامانه جستجوی دارو

سایتهای دیگر

موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان

 

 

عناوین برگزیده خبرها


پنج شنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۸
افتتاح خط جدید تولید داروهای انسانی در شرکت مهبان دارو
حضور وزیر محترم بهداشت در شرکت مهبان دارو

شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۷

پوکی استخوان


آمار سایت