توضیحات و داروهای این صفحه فقط مربوط به یکی از تامین کنندگان میباشد برای دیدن کلیه تامین کنندگان به قسمت تامین کنندگان مراجعه نمایید

لابراتوار داروسازی پورسينا در سال 1338 تاسيس گرديد . اين مجموعه که بنای اوليه آن در تهران برپا شد، فعاليت خود را در ابتدا با توليد 10 نوع دارو آغاز نمود.پس از مدتی، اين لابراتوار به منطقه صنعتی فعلی واقع در جاده مخصوص تهران کرج منتقل گرديد و مدتی بعد همراستا با توسعه صنعت داروسازی در کشور، تهيه فرآورده های آرايشی و بهداشتی را به جمع توليدات خود اضافه نمود.
اين شرکت از سال 1371به بعد توليد داروهای گياهی استاندارد را به محصولات دارويی خود افزود، به طوري که در حال حاضر70 قلم داروی شيميايی و10 قلم داروی گياهی را توليد می نمايد.
در حال حاضر لابراتوار داروسازی پورسينا با در اختيار داشتن 10 دکتر داروساز به علاوه کادر مجرب فنی، دستگاههای پيشرفته تحقيقاتی، آزمايشگاهها، ماشين آلات مدرن و فضای گسترده توليد به عنوان يکی از پيشگامان صنعت داروسازی کشور در حال فعاليت بوده و با تلاش بی وقفه در حال گسترش همه جانبه تحقيقات خود جهت توليد داروهای جديد شيميايی و گياهی ديگری است که در آينده نزديک به سيستم دارويی کشور عرضه خواهند شد.
پورسينا برای پيشرفت در زمينه صنعت داروسازی و تحقيقات دارويی و کلينيکی، علاوه بر به کارگيری امکانات و ظرفيتهاي فني و تخصصي خود، ارتباط نزديکی را با مراکز دانشگاهی، تحقيقاتی و متخصصين صنعت داروسازی برقرار نموده و تاکنون بيشتر از 20 طرح تحقيقاتی و کلينيکی را مورد حمايت خود قرار داده است.

  برای دیدن لیست قیمت محصولات به این لینک مراجعه کنید .

 

   
نام گروه: شرکت پورسینا
بازدید:  1623

سيموستاتين
سيموستاتين پائين آوردنده کلسترول و تري گليسريد در بيماران ميباشد.اين دارو در برخي بيماران براي کاهش ريسک حملات قلبي ، ايست قلبي، انسداد عروق قلب، درد قفسه سينه ناشي از آنژين صدري، و نيز کاهش ريسک مرگ ناشي از بيماري کرونر قلب مصرف ميشود.
با مصرف سيموستاتين ميزان HDL خون افزايش مي يابد.بهترين زمان مصرف اين دارو هنگام غروب همراه يا بدون غذا ميباشد.براي گرفتن نتيجه بهتر در طول دوره مصرف دارو رژيم غذائي و ورزش مناسب بسيار حائز اهميت است.
 
سيموستاتين را استفاده نکنيد:
اگر به هر يک از اجزاي دارو حساسيت داريد.
اگر مشکلات کبدي داريد.
اگر تست هاي عملکرد کبد شما بدون دليل خاصي غير نرمال است.
اگر باردار بوده يا قصد باردار شدن داريد.
اگر به نوزاد خود شير ميدهيد.
اگر در حال مصرف سيکلوسپورين، دانازول، جم فيبروزيل، کلاريترومايسين، اريترومايسين، بوسپروير، تلاپروير، ريتوناوير، ايتراکونازول، کتوکونازول، ميبه فراديل، نفازودون، پوساکونازول، تليترومايسين هستيد .
اگر در خلال 7 روز گذشته داروي Conivaptan مصرف کرده ايد.

 قبل از مصرف سيموستاتين اين موارد را با پزشک در ميان بگذاريد:
اگر باردار بوده يا قصد باردار شدن داريد.
اگر به نوزاد خود شير ميدهيد.
اگر داروهاي مختلف گياهي وشيميايي و يا مکملهاي غذائي مصرف مي کنيد.
اگر حساسيت داروئي يا غذائي خاصي داريد.
اگر فشار خون پائين، مشکلات کليوي، مشکلات کبدي، ديابت، نقص عملکردي تيروئيد، مشکلات عضلاني يا سابقه فاميلي مشکلات عضلاني، مشکلات حاد الکتروليتي-هورموني-يا متابليسمي داريد.
اگر الکل مصرف مي کنيد.
اگر اخيرا جراحي مهمي داشته ايد يا در صدد انجام آن هستيد.
اگر اخيرا جراحت يا عفونت حادي داشته ايد.
اگر اخيرا پيوند عضو داشته ايد و براي پس نخوردن پيوند داروي سرکوب کننده ايمني مصرف مي کنيد.

 برخي عوارض جانبي مصرف سيموستاتين:
يبوست، سردرد، درد خفيف معده، تهوع، واکنش هاي حساسيتي حاد، تغيير در حجم و رنگ ادرار، افسردگي، خستگي و ضعف غير عادي، استفراغ، زرد شدن پوست يا چشم.
در صورت بروز هر گونه عارضه جانبي در حين مصرف دارو پزشک خود را سريعا مطلع نمائيد.

اسامي تجاري و اشکال داروئي:
نام تجاري معروف اين دارو در ايران Zocor مي باشد.سيموستاتين به شکل قرص 10  و 20 ميلي گرمي در بازارداروئي ايران وجود دارد.

توجه:اين نوشته تنها قسمت کوچکي از کل اطلاعات داروئي  سيموستاتين ميباشد.اطلاعات تکميلي را در کتب مرجع پيدا کنيد.

Ref: www.drugs.com
ترجمه متن توسط  دکتر داريوش خداوردي

سامانه جستجوی دارو

سایتهای دیگر

موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان

 

 

عناوین برگزیده خبرها
شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۷

پوکی استخوان


جمعه ۱۸ اسفند ۱۳۹۶
بازدید وزیر بهداشت تایلند از شرکت داروسازی رها
بازدید وزیر بهداشت تایلند از شرکت داروسازی رها

سه شنبه ۸ اسفند ۱۳۹۶
رونمايي از 2 داروي جديد در اصفهان با حضور وزير بهداشت
رونمايي از 2 داروي جديد در اصفهان با حضور وزير بهداشت


آمار سایت