توضیحات و داروهای این صفحه فقط مربوط به یکی از تامین کنندگان میباشد برای دیدن کلیه تامین کنندگان به قسمت تامین کنندگان مراجعه نمایید

شركت داروسازي مداوا در سال 1352 با نام شركت داروسازي آوا به ثبت رسيد. در سال 1366 نام شركت به داروسازي مداوا تغيير و درسال 1369 شروع به بهره برداري نموده است.اين شركت توليد كننده اشكال جامد دارويي شامل كپسول، قرص و پودر مي باشد. دفتر مركزي شركت مداوا در تهران است.كارخانه مداوا در هشتگرد و با توجه به آخرين استانداردها و تكنولوژي هاي روز بنا شده است . در حال حاضر اين شركت 40 دارو روي خط توليد دارد.در مورد برخي از داروها اين شركت تنها توليد كننده آن دارو در سطح كشور مي باشد.مواد اوليه داروها از بهترين انواع آن خريداري شده و آزمايشگاههاي بررسي كيفيت همواره بر كيفيت داروهاي توليدي نظارت دقيق دارند چنانكه اثر بخشي دارو با نمونه مرجع برابري دارد.

  برای دیدن لیست قیمت محصولات به این لینک مراجعه کنید .

 

   
نام گروه: شركت داروسازي مداوا
بازدید:  1554

دسته دارويي : تعويض كننده يون در هيپر كالمي

 

موارد مصرف : درمان هيپر كالمي

 

مداوا تنها شركت توليد كننده داخلي اين دارو در ايران مي باشد. نكته مهم در مورد اين دارو مسئله ميزان مصرف و باالتبع ميزان توليد آن در ايران مي باشد . در كشور فرانسه با توليد 60 تن از اين دارو سالانه بسياري از موارد بيماريهاي كليوي قبل از رسيدن به مرحله دياليز و بدون نياز به آن درمان مي شوند . در ايران قابليت توليد دارو حتي فقط توسط اين شركت در حد بر آوردن نياز هاي داخلي مي باشد ولي به سبب مورد توجه واقع نشدن توسط مراكز درماني توليد فعلي دارو بسيار پايين است.

 

عضویت در خبرنامه
لطفا برای عضویت در خبرنامه ایمیل خود را وارد نمایید.

ایمیل :

سایتهای دیگر

موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان

شرکت مهندسی پردازش تام کار

آمار سایت
گروه کالاها
آیا میدانید؟
آیا میدانید که :
استویا Stevia  یک شیرین کننده خوراکی است که از برگ های گیاه Stevia rebaudiana گرفته میشود.این شیرین کننده 300 بار از قند معمولی شیرین تر میباشد.بدلیل اینکه این ماده میزان قند خون را بالا نمیبرد براحتی توسط افراد دیابتی قابل مصرف است.
بعلاوه در مطالعه ای که در سال 2009 صورت گرفته مشخص شده است که این ماده خواص ضد فشار خونی،ضد توموری و ضد اسهال را نیز دارا میباشد.
گرچه در سال 2006 مطالعه سازمان جهانی بهداشت(WHO) نشان دهنده این مطلب بود که مصرف این ماده عوارض جانبی خاصی بدنبال ندارد ولی این موضوع از سوی سازمان غذا و دارو آمریکا(FDA) مورد تایید قطعی نمیباشد.
این گیاه بومی آمریکای جنوبی بوده و چند سالی است که در شهرهای شمالی ایران نیز کشت میشود.
 
بخش علمی     
دکتر داریوش خداوردی

 

عناوین برگزیده خبرها
    
اخبار سازمان غذا و دارو