توضیحات و داروهای این صفحه فقط مربوط به یکی از تامین کنندگان میباشد برای دیدن کلیه تامین کنندگان به قسمت تامین کنندگان مراجعه نمایید

 شركت داروسازي بهوزان ( سهامي عام ) در سال 1367 توسط جمعي از داروسازان باتجربه در شهر صنعتي رشت شروع به كار نمود .
مساحت كل كارخانه 28000 مترمربع ميباشد كه بنای مفيد آن 8000 متر مربع است .


دامنه فعاليت شركت در ابتدا به توليد محصولات آرايشي و بهداشتي نظير خميردندان ، كرم بچه و كرم مرطوب كننده محدود مي شد كه با ارتقاء كيفي در سطوح مختلف كارخانه با تائيد GMP از وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشكي ، دامنه فعاليتهاي شركت به توليد انواع محصولات دارويي شامل : كرم ، پماد ، ژل ، شياف و محلولهاي دارويي وسعت يافته است و همچنين بخشي نيز به توليد ماده اوليه پوويدون اختصاص دارد .
ايجاد بخش توليد قرص و كپسول نيز از برنامه هاي آينده نزديك شركت مي باشد .

برای دیدن لیست قیمت محصولات به این لینک مراجعه کنید .

 

   
نام گروه: شرکت داروسازی بهوزان
بازدید:  1742

مكانيسم اثر: كلوتريمازول يك ضد قارچ وسيع الطيف است كه در درمان عفونتهاي قارچي حاصل از درماتوفيتها، مخمرها، و مالاسزيا فورفوركاربرد دارد. كلوتريمازول با ممانعت از تقسيم و رشد ارگانيسم عمل ميكند. كلوتريمازول يك داروي متوقف كننده رشد قارچ است، ولي بسته به مقدار مصرف ميتواندكشنده قارچ نيز باشد. اين دارو بيوسنتز ارگوسترول يا ساير استرولها را مهار نموده و با آسيب رساندن به غشا ديواره سلولي قارچ و تغيير در نفوذپذيري آن، موجب خروج عناصر ضروري داخل سلولي ميشود.
همچنين، اين دارو بيوسنتزتري گليسيريدها و فسفوليپيدها توسط قارچ را مهار ميكند. علاوه بر اين، اين دارو با مهار فعاليت اكسيداتيو و پراكسيداتيو آنزيم ها، سبب ساخت غلظتهاي سمي هيدروژن پراكسايد در داخل سلول شده كه ممكن است منجر به از بين رفتن اندامكهاي داخل سلول و نكروز سلولي گردد. در كانديدا آلبيكانس، اين دارو از تبديل بلاستورسپورها به شكل ميسلي فعال قارچ جلوگيري ميكند.

موارد مصرف: درمان كانديدياز فرجي-مهبلي Vulvovaginitisناشي از كانديدا آلبيكانس و ساير گونه هاي كانديدا.
توجه :
كلوتريمازول در درمان التهاب فرجي-مهبلي ناشي از گونه هاي تريكوموناس يا گاردنرلا واژيناليس (هموفيلوس واژيناليس) موثرنيست. تمام گونه ها يا سوشهاي يك ارگانيسم خاص ممكن است به اين دارو حساس نباشند.

موارد منع مصرف: حساسيت به كلوتريمازول يا ساير اجزاي فرمولاسيون.

عوارض جانبي: عوارض جانبي كلوتريمازول بسيار نادر بوده و ممكن است ندرتا در برخي از افراد عوارض زير را ايجاد نمايد: سوزش و تحريكات واژن، بثورات جلدي، تكرر ادرار و درد در قسمت پايين شكم.

نكات قابل توصيه:
• دوره درمان كامل گردد (حتي در دوران قاعدگي).
• اگر پس از اتمام دوره درمان و يا پس از 4 هفته بهبودي (بر طرف شدن خارش و ترشحات واژن) حاصل نشد، به پزشك مراجعه گردد.
• در صورتي كه يك نوبت مصرف دارو فراموش گرديده، به محض به ياد آوردن استعمال گردد، ولي اگر تقريبا زمان دوز بعدي فرا رسيده، از استعمال آن خودداري شود.
• براي كنترل منابع عفونت يا جلوگيري از عود مجدد عفونت، اصول بهداشتي رعايت گردد، از مقاربت اجتناب ورزيده شود، در غير اينصورت همسر حتما از كاندوم استفاده نمايد با توجه به اينكه كلوتريمازول به لاتكس كاندوم آسيب ميرساند بايد براي جلوگيري از بارداري از روشهاي ديگري در دوره درمان استفاده كرد .
• در صورت مصرف دارو، به علت ترشحات مهبل، امكان آلودگي لباسها وجود دارد بدين منظور از شورت نخي و نوار بهداشتي استفاده كنيد .
• در صورت بروز علايم حساسيت به دارو (قرمزي، خارش، سوزش) درمان قطع و به پزشك مراجعه گردد.
• اين دارو براي مصرف چشمي نبوده و از تماس آن با چشم خودداري گردد.
• هنگام استعمال اپليكاتور توصيه ميگردد كه بيمار به پشت بخوابد و حتي الامكان اپليكاتور را تا عمق واژن فرو برد تا كرم كاملا داخل واژن تخليه گردد. پس از هر بار مصرف، اپليكاتور با آب ولرم و صابون شسته شود.

مقدار مصرف : مقدار 5 گرم ( يك اپليكاتور ) از كرم واژينال يك بار در روز ، ترجيحا” قبل خواب ، به مدت 14-7 روز پياپي استعمال شود .

بارداري و شيردهي: عوارضي براي آن در انسان اثبات نشده است، با اين وجود منافع دارو در برابر مضار آن سنجيده شود. (CATEGORY B)

اشكال داروئي : كرم واژينال كلوتريمازول 1% در تيوبهاي 50 گرمي به بازار عرضه مي گردد .

شرايط نگهداري: دارو در دماي پايين تر از 30 درجه سانتيگراد نگهداري و از يخ زدگي محافظت گردد. دور از دسترس اطفال نگهداري شود.
 

 

سامانه جستجوی دارو

سایتهای دیگر

موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان

 

 

عناوین برگزیده خبرها


پنج شنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۸
افتتاح خط جدید تولید داروهای انسانی در شرکت مهبان دارو
حضور وزیر محترم بهداشت در شرکت مهبان دارو

شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۷

پوکی استخوان


آمار سایت